Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

LinuxMint Ati drajveri ili...?

Discussion in 'Debian, LinuxMint, Ubuntu' started by Jo, 03.09.2012.

1. Jo

Jo
    Korisnik

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    Danas sam instalirao dodatne ATI/AMD drajver i u vezi sa tim dva pitanja (najverovatnije gluoa):

1. Da li je moguće da mi je posle ove instalacije temperatura padne sa 55-60 stepeni na 47-51 stepeni ?
    2. Posle toga sam pokušao instalirati apdejt za moj HP LJP1005, i sada više ne mogu da install.ni stari hplip, a ni ovaj novi. Ima li to veze sa grafičkim drajverom koji sam instalirao?

rađeno po tutorijalima http://hplipopensour...tall/index.html i http://hplipopensour.../linuxmint.html

Collapse Signature Expand Signature
  2. neupuceni

Korisnik

Sistem:
    Ostalo
    Ako je ati u pitanju moguce je... :connie_crazyperson:

3. Jo

Jo
    Korisnik

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    Deinstalirao sam drajver ali opet ne može da instaliram printer, a temperatura je opet na 58 stepeni.

4. neupuceni

Korisnik

Sistem:
    Ostalo
    Za pregrevanje, nzm, a za printer probaj http://blog.iwayvietnam.com/tuanta/2009/02/26/install-linux-driver-for-hp-p1006-printer/.

5. TdR

TdR
    Korisnik

Sistem:
    Arch
    Koje ATI drajvere?
    Ovo oko HP-a, imaš problem što su ti neki paketi u konfliktu. To može biti zbog nekog PPA ili ako si instalirao neku biblioteku za 32-bit.

Probaj da obrišeš taj libjpeg62-dev pa pokušaj ponovo.
    Code:
    sudo apt-get remove libjpeg62-dev

Sve u svemu nije do ATI drajvera došlo do konflikta.

Iggy likes this.
  6. Jo

Jo
    Korisnik

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    U pravu si TdR bilo je do nekih biblioteka koje su bile u konfliktu, instalirao sam ove u crvenom pravougaoniku i ove u žutom sa tim što ove "libtiff5-dev" uopšte nema u repoima (bar kod mene), posle je prošla instalacija a printer je odmah prepoznat a setup je dovukao plugin . Vratio sam gref. drajver i za sada sve šljaka.

7. TdR

TdR
    Korisnik

Sistem:
    Arch
    Dobro si prošao kako je moglo da bude. Skoro mi se desilo da mi se Ubuntu sam od sebe pojede(obrisao pola stvari) posle update-a zbog toga što sam ubacio neke 32-bit dev biblioteke jer su mi trebala za neko kompajliranje i još + gomila PPA, a Ubuntu/Mint ne podnose takve stvari.

Za svaki slučaj uradi jedan
    Code:
    sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade