Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

LinuxMint Brljavi slika i problem sa drajeverima

Discussion in 'Debian, LinuxMint, Ubuntu' started by marecare, 07.12.2018.

1. marecare

Premium Donator

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    Imam hibridnu video kartu (intel i nvidia). Do sada nisam koristio nvidia u Mintu jer nisam pokretao neke zahtevne aplikacije. Medjutim juce krene nesto da mi brljavi slika u SPSS-u:
    screenshot_2.png

I mrzelo me da se prebacujem u Win, rekoh ajde da probam da prebacim na nvidia-u, imam NVIDIA Prime aplet, medjutim on mi prvo kaze:
    screenshot_3.png

Udjem u Driver menadzer i instaliram nvidia vlasnicki drajver:
    screenshot_1.png

Medjutim posle restarta Cinnamon crash-uje:
    screenshot.png

2. Branimir Maksimovic

Korisnik

Okruženje:
    Gnome 3
    Sistem:
    Manjaro
  3. Commander

Staff Member

Okruženje:
    Gnome 3
    Sistem:
    Debian
    Pao ti je cimet dok je xorg nastavio da radi. Ne znam, ti baš dugo koristiš cimet a on je poprilično nestabilan, naročito što koristiš malo nestandardnu aplikaciju kao spss. Vidi ako te ne mrzi šta kaže Xorg.log mada mi sve ovo deluje na cimet a ne na problem sa samim drajverom.

Takođe pogledaj secure log i messages log u tom vremenu kada je uradio crash šta piše.

Collapse Signature Expand Signature