Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Browsers

Discussion in 'Opšte diskusije' started by alterio, 21.09.2014.

1. Јоце

Korisnik

Okruženje:
    Ostalo
    Sistem:
    Ostalo
    Blokira "uBlock Origin" fantastično reklame, ali kao i "Adblock Plus" i drugi, nemoćan je kad su u pitanju one dosadne "annotations" reklame, kojih ima u skoro svakom videu na YouTube-u. ;) :blush: :)

E, te reklame (koliko ja znam) blokira samo "Enhancer for Youtube", ali to naravno nije njegova jedina vrlina, ima on još dosta dobrih opcija, koje mogu biti itekako korisne ljubiteljima YouTube-a. :)

#121 Јоце, 15.01.2017
    Last edited: 15.01.2017
  2. Јоце

Korisnik

Okruženje:
    Ostalo
    Sistem:
    Ostalo
    Sve je to stvar ukusa, a o ukusima se ne nikad raspravlja, rekoše davno mudriji od mene. :p :D

Opera nije Open-source, i zbog njihovog idiotskog ponašanja, ne zaslužuje apsolutno nikakvo poštovanje, naročito ne od ljudi koji sebe smatraju linuksašima. ;) :)

3. 1443

Korisnik

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Ostalo
    Све pop-up -ове би требало да можеш да блокираш са Preferences > Content > Block pop-up windows, и са uBO.
    Што мање екстензија, то боље {1f422}

4. Јоце

Korisnik

Okruženje:
    Ostalo
    Sistem:
    Ostalo
    Ma, to brate definitivno nije dovoljno, jer pop-up prozorčići i pored toga iskaču svuda k'o ludi, a ovaj "Popup Blocker Ultimate" dodatak blokira apsolutno sve, a to je meni (a verujem, i većini drugih korisnika) ono najbitnije. :)

Naravno, pojedine sajtove kojima verujete, i na kojima želite da vidite pop-up prozorčiće, možete uvek dodati na tkzv. "belu listu". ;) :)

#124 Јоце, 15.01.2017
  5. Miloš

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Ubuntu
    Da li je open source ili nije fenomenalno radi na linuxu i brže od mozilla!
    Jeste stvar ukusa ali samo kažem.

Collapse Signature Expand Signature
  6. Јоце

Korisnik

Okruženje:
    Ostalo
    Sistem:
    Ostalo
    Dobro, poštujem brate. ;) :D Meni je npr. lično važnije da je nešto od srca, ali OK nismo svi isti, nebi ni valjalo da jesmo, jer ko zna kakvog bi tada zla bilo. :D

Mozilla kaže: "Internet for people, not profit" and "Hi. We’re Mozilla, the proudly non-profit champions of the Internet, helping to keep it healthy, open and accessible to all". :heart: :blush: :)

#126 Јоце, 15.01.2017
    melhisedek likes this.
  7. Miloš

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Ubuntu
    Da je zbog zezanja iskreno nije mi bitno koji će browser biti, zezao bih se sa svakim, pošto mi treba malo brže i stabilnije da kažem odlučio sam se na operu. Ona može biti free ili paid sasvim svejedno jer ja moram da radim pa moram.

Odluka je bila od prelasku ne tako laka ali mozila je krenula da mi vuče mnogo više resursa a to nije dobro za mene, prelazak na operu mi je malo olakšao život. A da li su oba otvoreni kod ili zatvoreni iskreno bas me briga. :)

8. Dragan

Staff Member

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    TRIOS
    Ovo ne treba izjednačavati...nije svaki besplatan softver "free", niti je svaki slobodan softver besplatan.
    U slučaju softvera sloboda je malo viši nivo nego što se to odnosi samo na plaćanje :)

Ovde ide mala napomena...opera engine se služi trikovima kao što su razbijanje na nekoliko procesa, predkeširanje stranica, "krađa" shared memorije na račun ostalih procesa u sistemu...
    Jeste subjektivni utisak da je mnogo brža, ali je potpuno netačno uvreženo mišljenje da troši manje resursa...probaj da joj ograničiš količinu memorije koju sme da utroši, pa će se odmah videti razlika :)

Јоце, melhisedek and marecare like this.
  9. Hatori

Korisnik

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    Manjaro
    Opera ima problema sa puštanjem nekih formata, tako da ne radi video na twitteru i još nekim sajtovima. FFmpeg koji dolazi sa operom nema podršku za H.264, a iz nekog razloga ne može da koristi sistemski. Google je platio te licence tako da kod njih sve radi. Isto je i sa flash iako omražen često je još uvek potreban. Može ovo sve da se namesti ako se rebilduje ručno, ali to mora svaki put posle update. Jednostavno previše posla za nešto što je kod drugih pretraživača već odavno rešeno i niko više i ne razmišlja o tome.

Јоце, Dragan and melhisedek like this.
  10. Dragan

Staff Member

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    TRIOS
    Vezano za operu...ima ona mnogo više problema nego što na prvi pogled deluje:

new version - OUT OF MEMORY issue - Opera Forums

Zanimljiv je ovaj mag...pardon..moderator sa svojim iščuđavanjima:
    leocg - Opera Forums

Sve u svemu...1 slika vredi više od hiljadu reči.
    Kod mene čini mi se da je opera brzinski šampion u curenju memorije...preko 15000 grešaka za otprilike minut ipo, samo jedan otvoren tab zauzeo je oko 550 MB memorije za to vreme, i na kraju poruka "Out of memory".
    Screenshot - 01152017 - 07:05:46 PM.png Screenshot - 01152017 - 07:06:41 PM.png

Јоце and marecare like this.
  11. marecare

Premium Donator

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    Za dve godine na Mintu, jedina 2 zakucavanja sistema imao sam prilikom koriscenja Opere! Imam 4GB rama, ni malo ni mnogo, ali svakako dovoljno za surfovanje!

Јоце likes this.
  12. Ladislav

Korisnik

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    TRIOS
    Bio sam zadovoljan s browser FFox, ali sam prestao da ga koristim, jer imam problem s njim koji ne mogu/znam da rešim. Naime kad koristim tamnu temu na linux OS, u polje gde nešto treba da ukucam posivi ,slova budu bleda/neugledna i moram da se naprežem da vidim šta sam upisao. Neko je to već pitao na forumu, msm klolega @Zunzara., ali odgovora nije bilo.
    Slika će bolje objasniti problem., inače u polju piše " ladislav "

Screenshot from 2017-01-16 10:09:58.png

13. Јоце

Korisnik

Okruženje:
    Ostalo
    Sistem:
    Ostalo
    Jesi li probao da promeniš temu u Firefox-u? Možda bi to rešilo problem... :idea: :)

Evo npr. ova tema je baš super, po mom skromnom mišljenju:

Simple White X

#133 Јоце, 16.01.2017
    Last edited: 16.01.2017
    Ladislav likes this.
  14. Ladislav

Korisnik

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    TRIOS
    Probao sam menjati temu u FFox, ne vredi a u podešavanjima fonta samo ima veličina i format.

Јоце likes this.
  15. Јоце

Korisnik

Okruženje:
    Ostalo
    Sistem:
    Ostalo
    U tom slučaju, mislim da ne pomaže ništa, sem da se promeni Linux tema. :)

Ladislav likes this.
  16. зунзара

Korisnik

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    TRIOS
    Ево да додам да и даље имам тај проблем. Покушао сам са разним комбинацијама у FF али нисам успео. Смета али трпим због тамних тема које ми одговарају...

Јоце likes this.
  17. Ladislav

Korisnik

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    TRIOS
    Hvala Joco probaću, mada mislim da neće dati rezultat, jer sam probao na 10-ine, sve se menja ali to ne, na žalost vezano je za temu linuxa. Što se tiče tamne teme OS, neće da menjam bar na desktop računaru, a na laptop mi nije problem jer je manji ekran pa mi ne smeta, čak naprotiv uptrebljivija mi je svetla tema OS-a. Ali sam se "nabesio" na FFox, pa ga više ne koristim, niDje ;) :D

18. зунзара

Korisnik

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    TRIOS
  19. marecare

Premium Donator

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    Bravo

Ladislav likes this.
  20. Ladislav

Korisnik

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    TRIOS
    Bravo, što kaže @marecare :up: ... ali ne mogu dodati Add-ons, mora novija verzija od FF-45 koju imam na TRIOS, a ja ne mogu/znam da updejtujem na FF-50-0. Uputstva koja sam nalazio na netu, nisu bili od pomoći :(

Јоце likes this.