Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

LinuxMint Da li je moguca instalacija Minta preko ehternet (LAN) kabla?

Discussion in 'Debian, LinuxMint, Ubuntu' started by hyperion, 21.03.2012.

1. hyperion

Korisnik

Nedavno sam nabavio jedan stariji Fujitsu netbook (bez floppy, CD roma i hdd). Danas sam nabavio potpuno prazan ATA HDD od 20Gb za njega, ali problem je u tome sto netbook ne podrzava instalaciju putem USB-a.

Znam da je instalacija Windowsa preko etherneta moguca, ali mislim ko jos zeli Windows na svom kompu :) Palo mi je na pamet da od nekog pozajmim laptop ili 2,5" hdd rack i nabacim mint tako, ali rack trenutno nema niko, a laptop mi ne daju da rastavim ;)

Tako da mi ostaje jos samo ova mogucnost, pa ko zna nek' mi pomaze :)

2. korisnik02

Korisnik

Daj mi oznaku modela. Inače svaki netbook je mogao da se boot-uje preko usb-a.

3. hyperion

Korisnik

Ovaj sigurno ne moze jer maticna ne podrzava ;)

U pitanju je stariji Fujitsu Siemens Lifebook B2545 netbook sa 10.4" touch screen-om.

4. milke

Korisnik

Sistem:
    Ostalo
  5. hyperion

Korisnik

[quote author=milke link=topic=463.msg6013#msg6013 date=1332367605]
    Наравно да је могуће, па зар Вин да има нешто што Убунту нема? :)
    [/quote]Naravno, ima brdo bug-ova ;)

Pa nabavih netbook tek nedavno pa nisam imao bas puno vremena za proucavanje, ali u njegovom uputstvu pise da je "instaliranje Windowsa moguce samo preko LAN-a", pa je valjda to moguce i sa Mintom il' Ubuntuom :)

Hvala! Isprobacu cim dodjem kuci, a ako nista drugo nasao sam adapter sa 3.5" na 2.5" HDD za samo 390rsd.