Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Ostali sistemi Deepin - razlika između engleske i naše tastature

Discussion in 'Debian, LinuxMint, Ubuntu' started by Mingo, 25.02.2018.

1. Mingo

Guest

Ne prvi put, ali sad resih da to podelim sa vama...Susreo sam se sa time da kad password napisem u americkom kodnom rasporedu to nije identicno srpskoj latinici i ne mogu da se ulogujem. Jel se to desavalo i vama?

Ne koristim nasa slova niti pravim gresku sa y i z. Jednostavno password je bingo57 na primer i sad to ukucam koristeci srpski raspored, a paswsword sam namestio na americkom rasporedu i nema logovanja..

To mi se desilo tako sto sam sistem instalirao koristeci SAD raspored, zatim sam usao u sistem i izbacio SAD tastaturu i ubacio latinicu i nisam mogao da se logujem.

Cudan problem...

2. Dragan

Staff Member

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    TRIOS
    Moje iskustvo govori da to ne treba raditi... USA kbd raspored apsolutno ne smeta da postoji kao fallback na sistemu, a ne razumem čak ni zašto je tebi smetalo da ga ostaviš, i da Serbian Latin raspored koristiš normalno kao default.
    Screenshot - 02252018 - 01:33:35 PM.png

3. Mingo

Guest

Jednostavno navika, pošto često prebacujem latinica-ćirilica, to USA mi često bude višak, ali vidiš, treba da stoji. :)

bayduvej --- Kinezi su odradili dobar posao.