Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Debian Drugari "distromanija" me ponovo hvata!

Discussion in 'Debian, LinuxMint, Ubuntu' started by Mingo, 08.06.2018.

1. Mingo

Guest

Jel ima gde da se skine Debian Jessie i da li to znači, da neće da me apdejtuje na Stretch?

To prvo, drugo, koja druga solucija mi ostaje? Mozda iz neke arch grane, ali da je sa starijim kernelom. Jer kao što znate ili ne znate, prestala je podrška za moju grafiku u većini da ne kažem svim distrima, ovim azurnim, koje trče pred rudu.

Treća solucija mi je da ostanem na linux mintu 18.3 i cekam sudnji dan :D

2. МарестРПЦ

Korisnik

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    Mint
    Шта фали Минту ? :)

Collapse Signature Expand Signature
    marecare and Jocix like this.
  3. Mingo

Guest

Ne fali ništa, to me i brine :D

4. starac fočo

Guest

Udahni duboko, popij jedno hladno pivo i proci ce "napad" :D

Jocix likes this.
  5. Mingo

Guest

Nisam te srece, volim gnome, više od svega, i zeljno sam iscekivao novi ubuntu 18.04 ali djoka, nema podrske.

6. merin

Korisnik

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    Manjaro
    Probaj CentOS, tu je valjda 3.10 kernel. Popij dva piva. Možda te rpm izleči od hoppinga (ovo mislim i sa pozitivne i sa negativne strane, pa koja prevagne).

7. Mingo

Guest

Najpre ću da odspavam, težak dan...

8. Miki

Saradnik Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Debian
    Ostani gde si, odvoji malo prostora i instaliraj Windows i svaki put kada hoćeš da menjaš distro, ti se prebaci na Windows i desni klik i refresh dok te ne prođe. Onda se lepo vratiš na glavni sistem (Linux).

МарестРПЦ, Jocix and Mingo like this.
  9. Mingo

Guest

Sad vidoh, da za moj linux mint traje podrška do aprila 2021. Ladno, taman vreme da kupim novi kompjuter. Od sutra krecem da skupljam pare. Kupicu azdaju :D

Miki and Jocix like this.
  10. Jocix

Korisnik

Okruženje:
    Gnome 3
    Sistem:
    Manjaro
    @Mingo rekoh ti ja već u jednoj temi, okani se DistroHopping-a, jer to je boles' zavisnosti. :D

Bolje počni čitati neku korisnu knjigu, kad primetiš da ti postaje mnogo dosadno, nego što traćiš vreme i živce na menjanje i podešavanje sistema svaki Božiji dan. :D

Collapse Signature Expand Signature
    МарестРПЦ and Miki like this.
  11. Mingo

Guest

Krenuo sam da prelistavam angular i react js. Pa idem do laravel-a :) Inače, ja kad menjam distro to ne pričam nikom. A kad se požalim, prodje me volja. Tako da ste mi od pomoći.

Inače, napravio sam jedan fini sajt za druzenje. Od ponedeljka ce biti na internetu. Pa se nadam de ćemo tamo da se druzimo. Neću da vam kažem o čemu se radi. Beta verzija je vec na internetu. Nego plašim se negativnih komentara.

12. merin

Korisnik

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    Manjaro
    Ljudi se plaše nepoznatog. U ovom slučaju je poznato da ćemo te hejtovati pa nemaš razloga da se plašiš, sve je poznato.

МарестРПЦ likes this.
  13. Mingo

Guest

E neću da vam kažem. :p

14. vwv

vwv
    Guest

Bolje da ti se smejemo u subotu nego u ponedeljak :D:D:D:D:):):)

Tanja, Jocix and МарестРПЦ like this.
  15. Mingo

Guest

:p Kad porastem ja cu biti Bil Gejts

16. vwv

vwv
    Guest

Šalimo se malo, ne zameri :) Bolje Gates nego Stallman, bar ćeš jesti iz tanjira a ne s' nogu :D

Jocix, merin and Miki like this.
  17. Mingo

Guest

Drugaru registruj se ti ovde, pa da vidiš šta je pritisak i šta su teške okolnosti :D