Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

LinuxMint Instalacija Linux Minta

Discussion in 'Debian, LinuxMint, Ubuntu' started by Neofit, 16.02.2017.

1. Neofit

Korisnik

Sistem:
    Mint
    Поздрав, имам инсталиран Линукс Минт 32-битна верзија, хтео бих паралелно да инсталирам 64-битну верзију која би приступала истим фајловима као и ова постојећа, да ли је то могуће ако јесте може ли ми неко објаснити како Уколико није могуће значи ли то да треба да деинсталирам постојећу верзију ако то морам како да сачувам постојеће фајлове.

2. MyName

Korisnik

Okruženje:
    Gnome 3
    Sistem:
    Debian
    Мислите на фајлове у home?

3. Neofit

Korisnik

Sistem:
    Mint
    Да

4. MyName

Korisnik

Okruženje:
    Gnome 3
    Sistem:
    Debian
    Могуће је - хоум треба да буде на засебној партицији. Пажљиво са конфигурационим датотекама, јер код њих може бити проблема (различити системи користе исти конфиг - проблем, како са дозволама, тако и са самим подешавањима). Најпаметније је да хоум буде на засебној партицији, а у њему два корисничка налога - за сваки систем по један, а затим подешавате које фајлове желите да делите између њих.

5. Mikulino

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Mint
    Napiši koja je matična ploča i koji mint instaliraš
    dual boot 32bitnog i 64bitnog OS-a ima svojih prednosti ali i mana, da bi dual boot funkcionisao bilo bi poželjno da se naprave 5 particija 2 kao /root 1 kao /home i jedna manja gde bi instalirao /boot(tačnije grub) i jedna velika kao magacin

Dual boot 32/64 +UEFI je malo drugačija

Collapse Signature Expand Signature
  6. Immortal0907

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Mint
    Pozdrav ljudi imam jedno pitanje na koje bas po internetu nisam mogao da nadjem odredjeni odgovor. Uglavnom hocu da instaliram Win10 jer mi treba za par igrica i programa i imao bi samo jednu particiju od 90gb recimo a ostatak memorije koju imam na hardu bih ostavio neparticionisanu. E sad me zanima kad odem na instalaciju Minta ili bilo kog drugog distroa i odem na opciju Install Alongside.. Da li ce Mint uzeti sav preostali neparticionisani prostor i tu se instalirati, btw tako bih i hteo jer zelim da mi mint bude primarni sistem a w10 kao sto rekoh cisto zbog par sitnica...

7. Dragan

Staff Member

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    TRIOS
    Da.
    Dobrodošao na forum :)