Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Debian Kako sačuvati fajlove na /home particiji prilikom ponovne instalacije ?

Discussion in 'Debian, LinuxMint, Ubuntu' started by prpwave, 01.01.2016.

1. prpwave

Premium Donator

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    TRIOS
    Svi nestrpljivo očekujemo finalnu verziju TRIOS-a pa sam krenuo da se pripremam za instalaciju tako što sam premestio sve bitne fajlove na particiju na kojoj držim podatke. E sad, tu ima jedan problem.

Naime, sve igre koje imam instalirane preko Steam-a se nalaze u /home direktorijumu jer Steam tako zahteva pa me zanima da li postoji mogućnost da sačuvam te sve igre nakon instalacije novog sistema s obzirom da je /home odvojena particija (nije u okviru /root-a) a da mi se pritom ne pomešaju konfiguracije sa trenutnog sistema (desktop config fajlovi i ostalo jer mi to nije potrebno) ?

2. Sioux

Korisnik

Sistem:
    TRIOS
    To je super samo nemoj da označiš /home za formatiranje pri instalaciji i sve će biti sačuvano.
    Moraćeš pri instalaciji da odaberš opciju za ručno particionisanje i raspodeliš koja gde ide ( /, /home, swap, ..itd)

Collapse Signature Expand Signature
    prpwave likes this.
  3. prpwave

Premium Donator

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    TRIOS
    Ovo je ok.

Dobro, znači ostaće sačuvano a šta će se desiti sa svim onim foldera sa prethodnog sistema ?

Na ove foldere mislim
    screenshot.jpg

4. gagiD

Saradnik

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    TRIOS
    Svi su oni /home, ne moze im se nista desiti.
    A programi ce uzimati staru konfiguraciju ako izaberes isto korisnicko ime. To mozda moze biti problem kod nekih programa.
    A mozes staviti i drugacije korisnicko ime.

prpwave likes this.
  5. milewap

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Mint
    Hmmmm i ja stavljam uvek home particiju,a gledam po guglu savetuju kao samo / i swap.Te usteda prostora ovo-ono e sad dali,i ako jesu u pravu ili ne to neznam.Nikad nisam instalirao da instaler odradi sve sam,vec uvek ono somthing else :)

Sioux likes this.