FOSS Hosting

Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Kako sačuvati privatnost na internetu - predlozi, saveti...

Discussion in 'Opšte diskusije' started by petronije, 28.09.2015.

?

Da li vam je bitna privatnost na internetu?

1. Da, veoma mi je bitna i trudim se da se zaštitim što bolje umem.

58.8%
  2. Da, ali se ne brinem mnogo.

21.6%
  3. Svejedno mi je.

5.9%
  4. Nemam šta da krijem.

7.8%
  5. Nije mi bitna.

3.9%
  6. Baš me briga za privatnost.

2.0%
  1. 9045

Guest

To je u redu. Ipak mislim da bi email provajder koji cilja na korisnike zainteresovane da se u potpunosti odreknu googla, omogući prekid svih veza sa google, tj. omogući na svom sajtu direktno skidanje aplikacija .apk i kasnije ažuriranje aplikacije bez posredovanja google prodavnice.

2. Commander

Staff Member

Okruženje:
    Gnome 3
    Sistem:
    Debian
    Hmmm da slažem se, samo što ja nigde nisam video da Proton želi da se odrekne Gugla :)

Collapse Signature Expand Signature
  3. 9045

Guest

Protonmail za borbu protiv botova prilikom registracije novog naloga i dalje kao jednu od solucija ima google slagalicu. Tutanota je to rešila mnogo bolje i plus njihova aplikacija može da se skine u .apk formatu nezavisno od google prodavnice.

Posle napada na protonmail servere i njihovog pristanka da plate napadačima kako bi prestali ddos napadi, pm je izgubio kredibilitet. Šteta, dobro su krenuli.

Tutanota .apk app.

Screenshot-2019-02-04-16-09-03.png

4. Kobajagi

Korisnik

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    Manjaro
    Ja sam prestao da koristim Protonmail jer bridge za imap su radili za windows i mac a za linux je bilo "not yet". Nisam ispratio da li su u međuvremenu izbacili linux bridge ali mrzim kad to kompanije rade i to mi je bio deal breaker.

FOSS Hosting