Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

LinuxMint Kako ste saznali za Linux Mint distribuciju?

Discussion in 'Debian, LinuxMint, Ubuntu' started by Commander, 04.05.2012.

1. shimmy

Korisnik

za mint sam prvi put cuo resavajuci ubuntu probleme, glavni adut (do pojave unity-a i jedini) je su bili kodeci, sa akcentom na koriscenje live varijante(mislim da je to jedina live i uopste distribucija koja ima kodeke u sebi). znam da sam bio zeznuo svoj ubuntu 10.04 po ko zna koji put u roku od nedelju ili dve, i jedno nedelju dana nisam imao vremena ni zivaca da se bakcem sa time, pa sam sa live mint 9, slusao muziku, i gledao filmove...i tako je sve pocelo, u poslednje vreme samo pratim ubuntu 12.04+, i evo docekao i mint kde 13, planovi su da se prebacim sa gnome2, na kde 4, ali do tak bice jos puno igranja u live varijanti

2. Commander

Staff Member

Okruženje:
    Gnome 3
    Sistem:
    Debian
    Ja sam se upravo pre 2 dana prebacio sa Gnome 2 na KDE 4 i veruj mi da sam progledao!

Collapse Signature Expand Signature
    vox likes this.
  3. vox

vox
    Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Ubuntu
    Ako moze malo objasnjenje razlike za nas neuke - pored sminke mora da ima veze i sa brzinom rada :)

4. Commander

Staff Member

Okruženje:
    Gnome 3
    Sistem:
    Debian
    Pisao sam na http://forum.mint-srbija.com/topic/921-linux-mint-13-kde/page__view__getnewpost ovoj temi o mom prebacivanju i utiscima. Da ne idemo u off na ovoj temi.

5. wcoder

Korisnik

Okruženje:
    Deepin
    Sistem:
    Ostalo
    Kada ce vise da izadje Mint 17? Svaki dan idem na njihov sajt i jos nema nista.

6. Filip

Korisnik

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    TRIOS
    Krajem Maja :) Ubuntu 14.04 izlazi ~ 17.04 a Mint oko mesec dana kasnije...

7. wcoder

Korisnik

Okruženje:
    Deepin
    Sistem:
    Ostalo
    OK. Hvala na odgovoru! :) Ja koristim Elementary OS i generalno lepo radi ali nije stabilno kao Mint. A svidja mi se to sto ce naredna verzija biti LTS pa cu moci jedno duze vreme da koristim Mint bez da instaliram novu verziju. To instaliranje i backup-ovanje me smara uzasno.

8. Сплинтер

Korisnik

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    Mint
    Па више се и не сећам, али ево фотографија са неколико дистрибуција међу којима се налази Минт 4,а ту је негде и 3.0 Само не могу да га пронађем у преко 50 дискова различитих Линукс дистрибуција.

img20140318104915.jpg

Filip likes this.
  9. Stefkee

Korisnik

Distrowatch.

10. Sioux

Korisnik

Sistem:
    TRIOS
    :5:

11. Frkovic Marjan

Korisnik

Sistem:
    Slackware
    Što se mene lično tiče za linuk sam sznao negde 2007. godine dok sam još studirao. Te godine sam prvi linux koji sam intalirao bio je OpenSuse 10.1 ako se ne varam. Odma iza toga sam instalirao Mandriva 2007 jer sam se sa OpenSuseom posvađao. Te iste godine sam saznao od jednog kolege sa više da je ubuntu njidealniji linux do sada napravljen i svaka nova verzija izlazi na svakih 6 meseci. Tada je još bio popularan 7.10 i kada je izašla 8.04 ja sam je instalirao i furao sve do negde polovine 2009 godine dok jdan moj poznanik mi nije preporučio mint sa pričom kako je Linux Mint prečišćeni Ubuntu sa dodatim kodecima i ja sam posle toga instalirao mislim Mint 7.

12. Guza

Korisnik

Sistem:
    Mint
    Moje prve linux distribucije su bile Red Hat 8 i Debian. Veoma sam se zagrijao za Fedoru od njene prve verzije, sa Ubuntom sam poceo od 6.06.2 LTS (Dapper Drake) a Suse Linux od 10-ke. Linux Mint sam upoznao u jednome studentskom klubu u Becu, i veoma mi se dopao. Vec dve godine moja "stalna postavka" je sledeca: Linux Mint Maya 64 Cinnamon na glavnom kompjuteru, na laptopu Fedora, Ubuntu i Suse KDE. Svakodnevno koristim Mint i Fedoru. A upravo sam skinuo i Trios, pa cu i njega da isprobam.

Dragan likes this.
  13. Dragan

Staff Member

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    TRIOS
    Dobrodošao na forum :)

Sutra ili prekosutra će izaći nova verzija, sa ispravljenim bug-om u instaleru, i još nekim sitnijim poboljšanjima..ovo napominjem za slučaj da eventualno nastane neki problem prilikom instalacije.
    Ukoliko pak prođe instalacija kako treba, sve ostalo će moći da se dopuni preko naših skladišta.

14. Frkovic Marjan

Korisnik

Sistem:
    Slackware
    Kako stoji trios 486

15. Dragan

Staff Member

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    TRIOS
    32-bitni Trios sa i686 i 486 kernelom su sklonjeni sa SF, tamo je ostavljena samo 64-bitna verzija alfa2.

Zajedno sa novom a3 verzijom za 64 bita, koje ćemo postaviti na SF, biće napravljene i 32-bitne verzije, ali će one biti postavljene na našem miroru, kako ne bi dolazilo do zabune...dosta ljudi je na primer skidalo 486 verziju greškom, zato što je na SF ona bila označena kao default

16. Frkovic Marjan

Korisnik

Sistem:
    Slackware
    Da li to znači da ovu 486 verziju treba obrisati i sačetaki dok ne izađe potpuno ispeglana verzija?

17. Dragan

Staff Member

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    TRIOS
    Ne znači...samo sam objasnio šta će biti sa novom verzijom.

18. Knight

Korisnik

Sistem:
    Slackware
    Preko korisnika ovog foruma vox-a... :)

19. lordbonislav

Korisnik

Sistem:
    Mint
    Jedan laptop sam koristio sedam godina. Platio sam ga boga-oca tada, sa legalnim XP. Pocrkalo mu stosta ali jos radi, spor ali moze da se koristi (ako imas strpljenje). Pre jedno mesec dana sam pretrazivao net za novim laptopom (i bilo je vreme). Mnogo sam vremena izdvojio na trazenje i uporedjivanje jer bih sa novim laptopom verovatno proveo isto toliko vremena.

Konacno sam se odlucio i narucio. A sta cu sa OS? Uz XP sam bio poslednjih sedam godina na starom laptopu (i pre toga dosta na kompu). Win7 mi se uopste ne svidja, Vista nikako! Pise da ima instaliran Ubuntu 11.10. I dok sam nekih nedelju dana cekao da mi stigne pretrazio sam net (vikipedija, forumi, youtube) o tome sta je Ubuntu, Linux, GNU... Skinuo sam i probao stosta na starom laptopu. Najvise mi se svideo Ubuntu 8.04. Sobzirom na iskustva drugih odlucio sam se za Linux Mint posto mi se cini da je najmanje bolan preazak u Linux svet iz "Prozorcica". Za ovo kratko vreme sam prezadovoljan ali imam jednu veliku zamerku: Mint jede bateriju!

20. Commander

Staff Member

Okruženje:
    Gnome 3
    Sistem:
    Debian
    Većina Linuxa jede bateriju, ostaje ti da se navikneš na to.