FOSS Hosting

Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Ostali sistemi Linux Deepin

Discussion in 'Debian, LinuxMint, Ubuntu' started by acinic, 10.03.2012.

1. acinic

Korisnik

Šta je Linuks Deepin?
    Linuks Deepin je Ubuntu derivat koji cilja na podobljšanu upotrebljivostsa pažljivo podešenim Gnome 3 okruženjem. Cilj nam je da smanjimo komplikacije za početnike, dok i dalje pružamo odlične mogućnosti za naprednije korisnike.

http://www.linuxdeepin.com/

Isprobao sam samo kao live varijantu. Radi ok. Zanimljivo resen gornji panel. Svidja mi se resenje! ;)

Collapse Signature Expand Signature
  2. aleksandar1986

Korisnik

Sistem:
    Arch
    Ovaj distro je po meni najlepše odrađen, vizuelno za oko bla bla...+ kažu ljudi da je software center perfektan, mada možda bi trebalo pročitati ovaj tekst Linux Deepin 11.12.1 review pre bilo kakvog eksperimentisanja.

Nego, jel si isprobao sa Chinese jezikom ili...? ;)

3. Paleh

Korisnik

Sistem:
    Mint
    cek, cek, jel to bese onaj kineski Ubuntu kojeg hvalise zbog izgleda i softver centra, a ciju su privilegiju koriscenja imali samo poznavaoci kineskog? Lepo sto je sada dostupan i na engleskom.

4. aleksandar1986

Korisnik

Sistem:
    Arch
    Jeste ;) :)

5. acinic

Korisnik

[quote author=aleksandar1986 link=topic=410.msg5104#msg5104 date=1331369190]
    Ovaj distro je po meni najlepše odrađen, vizuelno za oko bla bla...+ kažu ljudi da je software center perfektan, mada možda bi trebalo pročitati ovaj tekst Linux Deepin 11.12.1 review pre bilo kakvog eksperimentisanja.

Nego, jel si isprobao sa Chinese jezikom ili...? ;)
    [/quote]

Nalickan Softver centar je slab adut za iskusnije korisnike! Da bi se oni odlucili za ovu distribuciju. Ili bilo koju drugu. Za pocetnike moze da bude korisno. Meni nije vazno na koji nacin cu da instaliram programe. I ne instaliram mnogo programa. Ono sto mi treba. Odradim odmah u startu i retko dodam nesto novo. Znam sta koristim i sta mi je provereno radilo. Probao sam samo kao live. Vidim da ima bagova. Tako je to kada rade mali timovi distribuciju! Mala baza korisnika. Medjutim male distribucije mozda jednog dana postanu velike distribucije! :)

6. drinx

drinx Isključen sa foruma

Sistem:
    OpenIndiana
    Evo koga zanima da pogleda šta nudi Deepin ( inače ovaj lik me oduševljava sa komentarima )
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZtRyQSw2Fg4[/youtube]

7. dzigerko

Korisnik

pozdrav mintovci

jel je neko probao ovaj linux , a ako jeste kakvo ima iskustva sa drajverima i ostalo jer bih voleo da probam

:) :) :) :)

8. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Ostalo
    Sistem:
    Ostalo
    Sto ne skines iso prebaci na flash pa ga probaj kao live. Ne moras ga instalirati... Mozda najbolje na licnom primeru da se uveris kako ce da ti radi.

9. dzigerko

Korisnik

ako se proba kao live kako sa drejverima ( mora malo glupa pitanja ) :) :) :)

10. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Ostalo
    Sistem:
    Ostalo
    A o kojim ti drajverima pricas? Za graficku?

Samo ga lepo digni kao live, i vidi kako ti radi. Mozes da mu uradis kompletan sistem update i upgrade preko update managera, ili jednostavno iz konzole
    Code:
    sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade

11. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Ostalo
    Sistem:
    Ostalo
    Evo javljam se sa deepina. Jako fino su uradili distro. Nema menija. U gornjem panelu samo ima nekoliko ikonica. Default muzicki plejer je deadbeef sto mi se jako dopada. Firefox kao pretrazivac i sofver menadzer za instalaciju dopunskog softvera. Podeljen je lepo u rubrike, moguce je dodavati i repozitorijume, prazniti kes posle preuzetih programa. Jako funkcionalno.
    Nikakav drajver nisam instalirao sistem mi lepo radi. Imam ati karticu, i sve mi sljaka bez problema.. generalno jako fin distro. Prepoznao mi je obe zvucne kartice...i obe rade. :) HP laserski stampac mi radi bez ikakvih podesavanja. Cak nije ni nudio hplip da instalira...sve radi odlicno. Svidja mi se odabir default programa. Za chatovanje tu je empathy, za muziku deadbeef, za gledanje filmova default program je gnome mplayer, koji savrseno pusta HD sadrzaj bez ikakvih dopunskih kodeka i podesavanja. :)

12. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Ostalo
    Sistem:
    Ostalo
    [​IMG][​IMG][​IMG]

Evo malo slika kako to izgleda. :)

Slika 1 gnome shell

Slika 2 kako izgleda softver menadzer

Slika 3 svi programi vec instalirani na sistemu po defaultu.

13. calex

Korisnik

Sistem:
    Mint
    Управо га пробам и ја али не волим овај класичан гноме фазон па сам одмах додао цимет и синаптик. Мало се гурао по инсталацији, увек инсталирам пробни линух на други хард, систем иде на /sdb5 а boot loader на sdb па га после стартујем из старог линуха ... овај је угурао boot loader у оба харда па сам морао да оправљам први ... мада је то мали проблем. Видећу да ли има неку предност у односу на остале.

14. calex

Korisnik

Sistem:
    Mint
    Хм, за ових пар сати сам приметио да ми слова по форумима делују некако јаче, у овом прозору у коме пишем су малтене болдовани (после ћу да проверим на КМинту) док су претходне поруке некако ситне али када читам нормално, онда је све превише читко. За разлику од осталих код којих су ми некако муљави. Е сад, да ли је до фонтова које су изабрали или су драјвери за ову графичку другачији, за сада нисам приметио она брљања која иначе виђам.

15. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Ostalo
    Sistem:
    Ostalo
    ja imam ATI karticu, po ulasku u sistem sve mi jako lepo radi, bez problema mi je pustao HD filmove u gnome mplayeru. Verovatno je stavio neki genericki open-source drajver. kad sam uradio sistem update pa upgrade ....cisto da vidim sta ce da ponudi video sam da ide i azuriranje xorga, mesa itd. Jedino sto sam video je da skype nije podrzan uopste. Nema ga u softver centru. Znaci moracu verovatno da dovucem ppa za njega sa launchpada.

16. calex

Korisnik

Sistem:
    Mint
    Чини ми се да скајп не иде ни уз убунту мада се тамо реши укључивањем ... cannonical репоа. Пошто сам у последње време пробао скоро па безброј линуха а код неких нема једног, код других неког другог, многе програме сам покупио и у .deb облику па одмах одатле инсталирам. Негде нема скајпа, негде неће да прође firefox-trunk, негде chrome, opera или deadbeef ... зато сам их све сабрао и не мислим.

17. dzigerko

Korisnik

hvala vam na pomoci :), pa da krenem polako u pohod :)

da ste mi zivi i zdravi 100 godina

18. Sreten

Korisnik

Okruženje:
    Ostalo
    Sistem:
    Ostalo
  19. dzigerko

Korisnik

jel mogu preko usb instalera da nabacim na flesku ovaj deepin :)

20. dzigerko

Korisnik

usb instaler 1.8.6.4 , ili da trazim neki drugi

FOSS Hosting