Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

LinuxMint Linux Mint 14 “Nadia”

Discussion in 'Debian, LinuxMint, Ubuntu' started by pavik, 24.08.2012.

1. pavik

Korisnik

http://blog.linuxmint.com/?p=2133

I jedan komentar:

vox likes this.
  2. Commander

Staff Member

Okruženje:
    Gnome 3
    Sistem:
    Debian
    To se znali i ranije da su iz Minta nezadovoljni izgledom i upotrebljivošću sa Nautilus-om i najverovatnije će biti Nemo u igru po default-u.

Zajednica je još jednom izglasala da ne želi nautilus u svom "novom" izadnju i to je ispoštovano po ko zna koji put.

Collapse Signature Expand Signature
  3. sasa_

Guest

4. Commander

Staff Member

Okruženje:
    Gnome 3
    Sistem:
    Debian
    Sinoć Mint-ov blog nije radio nekih 2 sata... dobro je da sada sve radi.

5. pavik

Korisnik

Evo i snimaka ekrana...

http://www.chrishaney.com/?linux&release=Mint%2014%20RC

6. calex

Korisnik

Sistem:
    Mint
    Могао сам и ја да поставим екране, инсталирао сам ово одавно али пошто је познато да сам прешао на КДЕ, ово ми није занимљиво, чак ми је и досадно. ;) Делује ми да је мало притегнуто у односу на претходника (као што је и Кубунту 12.10 сигурнији од 12.04) али немам намеру да се упуштам у цимете.

7. rapha

Korisnik Premium Donator

Sistem:
    Slackware
    Čini mi se da sam negde pročitao da GNOME od sledeće verzije u potpunosti odbacuje fallback mod.
    Žao mi je jedino što je Mint tim odbacio LXDE. Osim toga, nadam se da će izbaciti i neke alternate verzije za straije mašine, koje ne mogu da se instaliraju u GUI modu.

8. Commander

Staff Member

Okruženje:
    Gnome 3
    Sistem:
    Debian
    Mislim da su svi napustili LXDE... realno i imao je najmanje korisnika jer pored KDE, Gnome, XFCE nema šta da traži... XFCE odlično radi na starim mašinama.

9. drinx

drinx Isključen sa foruma

Sistem:
    OpenIndiana
    Ne slažem se sa ovim, nije tačno, povuci reč ;)
    Itekako LXDE ima šta da traži, XFCE nije mu ni prineti ni sa čim što nudi. Da se ja pitam trebali su MIntovci da podrže LXDE još za Mint 13 LTS, pa da ga napuste, kada im toliko smeta. Bar da su završili još taj, pa doviđenja.

rapha likes this.
  10. Commander

Staff Member

Okruženje:
    Gnome 3
    Sistem:
    Debian
    Po čemu je to LXDE superiorniji od XFCE-a živo me interesuje!?

Da je dobar nebi ga svi napustili sigurno....

11. drinx

Sistem:
    OpenIndiana
    Po čemu ? Nabavi komp iz 2001 - 2005 sa 256 RAM-a pa probaj XFCE i smori se, pa onda probaj LXDE i videćeš, računar se oduševi lakim i funkcionalnim DE -om. A to što ga svi napuštaju je greška, ja se nadam da će vreme pokazati da je to bio pogrešan potez.

12. Commander

Staff Member

Okruženje:
    Gnome 3
    Sistem:
    Debian
    Pa napuštaju ga verovatno jer je sve manje i manje tih kompova iz 2001-2005 godine sa 256mb memorije. Danas telefoni od 150-200€ imaju 3x više memorije od tih računara. ::)

Vreme ga je pregazilo i jedino ko ga je koristio su ti ljudi koji su imali slabije računare, vremena se menjaju, danas je sve manje takvih kršina a LXDE je i dalje ostao u 2006 kada je i izašla prva finalna verzija to je i bila kap koja je prelila da se odustane od projekta.

13. dragan99

Guest

Опрости им боже не знају шта раде, то је моје виђење. Сасекли су себи грану на којој седе, сад гурају гноме3 верзија за верзијом, ектензије прави заједница,
    дошлио је дотле да људи мољкају ауторе екстензија да их прилагоде за нову верзију гномета која траје два-три месеца па онда опет новова верзија.
    Са овим направили су ситем који личи на виндовс, сервирају ти па се сликај, то што ти сад одједном нешто не ради савршено их боли, претварамо се доживотне
    бета тестере. :)

14. Filip

Korisnik

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    TRIOS
    Tacno.
    Ali se moram sloziti i sa Drinx-om, nije LXDE tako los, pogotovu na starim masinama. Manje RAM-a trosi, kod drugara na starom Duron-u sa 512MB zauzece pri startu ~130MB, a XFCE ~250MB. PCManFM je bolji nego Thunar ( tabovi, split screen, tree view, trash ), a na mom PC-u sam primetio da je stabilniji i da njegov App Menu manje lag-uje nego sto je slucaj sa XFCE-ovim. :)
    Jednostavno, smatram da su im i namene donekle drugacije i da je glupo porediti ih, i jedan i drugi su odlican DE, samo svaki na svoj nacin. :chiffa:

A sto se Mint-a 14 tice, malo sam nesto probao brzinski Cinnamon i moram reci da me odusevila brzina kojom se startuje, u odnosu na Nautilus uz 13-ice kao i generalno brzina Nemo-a. Prilican korak napred! :) :good2:

15. Commander

Staff Member

Okruženje:
    Gnome 3
    Sistem:
    Debian
    Ja sam ranije i koristio LXDE (da ne bude da pričam napamet) i uvek sam imao problem sa detkecijom externih uređaja. Nikad ali NIKAD mi nije prepoznao BT, štampač (par modela različitih) kao i SD karticu od telefona. Pokušao sam na netbook da ga instaliram gde mi je cardreader i više nego potreban, prvo sam imao problem sa mišem, ajde to sam rešio, a kasnije BT neće da radi, baguje, ne vidi mrežu itd itd Instalirao sam XFCE i radio je 1/1 preporodio sam se.

LXDE jeste za nijansu brži od XFCE ali zato je (bar u mom slučaju) dakle nestabilniji u svakodnevnom radu i podložan vrlo čudnim zamrzavanjem, što i ne čudi jer im community i nije na nekom nivou, kao da su i oni sami programeri odustali do LXDE a sada kada su ga i vodeće distribucije napustile...teško da će se vratiit u nekom velikom svetlu, možda se koprca još godinu-dve i to je to.

16. drinx

Sistem:
    OpenIndiana
    Da kažem još ovo, smatram da sam upravu. Tebi ništa ne radi na LXDE, meni sve radi na LXDE a ništa ne radi kako treba na XFCE. Nekome radi, ne radi ovo, ono, itd. Poenta : NE ukidajte Vi pametni ljudi što pravite distroe, ostavite nam mogućnost izbora. To je sve što tražim(o), ako je to mnogo, onda hvala Vam i na ovome što imamo.

Filip likes this.
  17. Commander

Staff Member

Okruženje:
    Gnome 3
    Sistem:
    Debian
    Mada realno...bolje da su ukinuli podršku za Gnome 3 i da nam vrate Gnome 2 :D

Filip likes this.
  18. aleksandar1986

Korisnik

Sistem:
    Arch
    jedno pitanjce: cinnamon se zasniva/baziran je na ...?

19. sasa_

Guest

20. aleksandar1986

Korisnik

Sistem:
    Arch
    sasa_

pitanjce je bilo sarkastično :)