Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

LinuxMint Linux Mint 18 codenamed “Sarah”

Discussion in 'Debian, LinuxMint, Ubuntu' started by marecare, 07.01.2016.

1. milewap

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Mint
    @Hatori tako cu i uradim neka ih sva 3,ionako mije root particija 85Gb home 80Gb i plus SWAP 8Gb...mesta koliko volis :D

Collapse Signature Expand Signature
  2. milewap

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Mint
    @birokrata nije mint komplikovan uopste sa mate desktopom,imas tu na 4umu par komandi(tj cela tema)...a update manager radi prakticno sve.Ja sam instalirao Mint Mate x64 odes u podesavanja malo i miran si,a sve ostalo tu su drugari sa ovog 4uma...pa pogledaj i Линукс на српском isto i Easy Linux tips project tu ima ama sve zivo i ovde pojasnjeno :) kuku ja o5 kilometarski post :eek:

marecare and birokrata like this.
  3. Dalibor

Korisnik

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    TRIOS
    Jest vala, Mint Mate radi super ali posle par godina korišćenja sam prešao na TRIOS. Mora da se podrži domaće ;)

Ladislav likes this.
  4. milewap

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Mint
    @birokrata hteo bih i ja probati ali download ne radi zasadIsprobavao sam Ubuntu Mate,Chalet OS tako par najpopularnijijh OS.Trios ako se ne varam,nije kao Mint sve spakovano...vec cepas sudo apt-get install ono sto ti treba.Negde ovde citah kako,mu nabaciti Mate okruzenje.Sad cu probam taj vidzet za vreme svidza mi se opasno :) i pitanje za tebe kako ubacis tu sliku da poveca,na postimage ima vise formi linka ja sam ubacivao kao bb kod...al nece tako lepo ko tvoje slike :confused:

5. birokrata

Korisnik

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    Nemam pojma kako se povećavaju. Ja sam imao problem da ih postavim. Kada koristim Firefox kada sam hteo da postavi sliku, u gornjem delu mi se pojavilo upozorenje "adobe flash plugin is crashed", kada otvorim u Chromiumu, nemam problema sa tim. Zaista ne znam kako su se povećale te slike.

6. birokrata

Korisnik

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    Ponovo da pokušam

Attached Files:

7. Ladislav

Korisnik

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    TRIOS
    ...ili....uplaod slike direktno na forum... koristiti opciju "Dodati Datoteku" pored "Objaviti odgovor". Posle dodavanja slike a pre objave odgovora izabrati "sličica"
    PAŽNJA zamoljeni smo da slike budu u JPG formatu.... malo više o tome: Kako izgleda vaš desktop | Page 105 | FOSS | Free and Opensource Serbia post # 2095...pogledati i sledeću str ....uputstva kako ih convertovati iz .png < u > .jpg format ;)

Screenshot2.jpg

melhisedek likes this.
  8. milewap

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Mint
    [​IMG] ae3eda105afd1cb11ddac9bd80311e40.jpg pazi ulete ko...umalo da lupim :D ovo je jpg,ima ovako direkt iz lapa,a gore u Slika trazi url...no mene je zanimalo,onaj widget na ekranu,dodah dole aplet ali samo stoji kao malo sunce i pise 19C...onako slika nikako da mi uspe,sad opcija Slika nece :confused: a postoji li opcija,izbrisati sopstveni post ako bih npr...hteo da ga obrisem?

#168 milewap, 20.08.2017
    Last edited: 20.08.2017
  9. milewap

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Mint
    Jos download TRIOS-a ne radi :(

10. melhisedek

Premium Donator

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    Ostalo
    @milewap
    Ako si mislio na ovu vremensku prognozu to je Weather Desklet - za Cinnamon grafičko okruženje :)
    Workspace 1_012.jpg

11. birokrata

Korisnik

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    Vremenska prognoza je desklet koji kada instaliraš možeš da biraš koji ćeš izvor da koristiš, ja sam izabrao BBC weather i na njihovom sajtu odabereš grad, npr. Beograd i kopiraš samo broj (kod) grada koji se pojavi gore u pretrazi. Međutimtreba mu dosta vremena da se refrešuje pa ne pokazuje uvek tačnu temperaturu. Precizniji je mnogo Gnome weather koji sam takođe instalirao.

12. milewap

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Mint
    E na to sam mislio,video sam posle da je u Cinnamon.Moze li se desklet,instalirati u Mate okruzenju?I da bar ne otvaram novu temu,instalirao sam Grsync.Jer imam eksterni HDD od 500GB hteo bih bekap celog sistema,sad na spoljnom HDD napravim folder i tu ide bekap.Ali mozda zvuci smesno(ipak sebe,smatram pocetnikom),kad kliknem sta da bekapuje odmah otvori licnu fasciklu.Prvo gore levo pise mirko i tu je,muzika,dokumenta,preuzimanja itd.A trece odozgo nanize pise Sistem datoteka,e tu ima home,i kad to stavim u grsync pise /home.E sad koje od ta dva da stavim za obican bekap celog sistema na spoljni HDD,ono mirko sto odmah otvori ili ovo /home?Gledajuci po YT tutorialima treba /home,ali bolje da pitam...i samim tim naucim stvari.Gledao sam bas video o tome,lik bese Joe Colins kanal(iskljucivo samo Linuks),kaze na osnovu mog 10ogodisnjeg iskustva...a ja kontam meni fali 8,5-9 godina jos da stignem dotle u Linuks OS.

13. Mingo

Guest

U /home ti je mirko. Znači /home/mirko/

---------------
    Ustvari zavisi kako si montirao spoljni hdd

14. milewap

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Mint
    Nista nisam posebno montirao,spoljni HDD.Instalirao Mint Mate 18.2 podesio sistem,i pre paljenja laptopa sledeci put...zakacio ga USB 3.0(mora trazi 3.0,na 2.0 nece) i na desktopu ga vidim,otvaram uzimam ili ubacejem kad mi sta treba.Nista nije trebalo,niti je trazio drugo.I radi bez greske,inace je Transcend HDD kupljen nov onlayn u win-winu :)

15. Mingo

Guest

Na linux mint cinnamon 18.2 onaj panel za instalaciju programa mi se gubi. Unesem lozinku, iskoči na sekundu i izgubi se. Znate kako se zove install repo jbmg..

16. milewap

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Mint
    @Maligan mislis na panel sa aplikacijama verovatno,meni se to u Mate okruzenju nikad nije desilo.A instalirao sam ga ni broja neznam,sinoc sam instalirao Ubuntu Mate 16.04.3 da vidim kako radi a i bilo mi dosadno.Ja nisam ekspert bas verovatno ce ti neko,jos pomoci.No onoliko koliko znam sistemske stvari,koje su dosle sa instalacijom nebi trebalo dirati.:confused: sacekaj jos neki odgovor,ili ako hoces(ja bar,tako radim)...sa Mini Tool Partition Wizard pobrisem particije tad nemislim o defragmentaciji itd.Lepo napravim novu particiju i sa USB-a opalim instalaciju,malo podesavanja sistema i gotovo caskom.E aplikacije nekad idem iz panela,nekad terminalom da malo vezbam komande.Evo ti link 10 things to do first in Linux Mint 18.2 Cinnamon - Easy Linux tips project sta prvo odraditi,posle instalacije.

17. 1443

Korisnik

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Ostalo
    Да не ширимо причу превише, мислим да би ово била суштина:

18. milewap

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Mint
    @1443 Pa to sve vec znam,jedino mi je bilo lakse tako u dual boot-u win+linux ranije.A @Maligan moze i samo,novu instalaciju,ili ko zna moguce resenje napisace.Ta defragmentacija...navika od nekad.

19. 1443

Korisnik

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Ostalo
    @milewap Ааа, ОК. Помислио сам да је "Mini Tool Partition Wizard" нешто за Linux (не знам шта ми би да претрчим преко оног "Wizard"), па рек'о, није ваљда да се човек бахће са дефрагментацијом... Нигде ниси споменуо Win у оној поруци, па сам се погубио :D

#179 1443, 26.08.2017
    Last edited: 26.08.2017
  20. Mingo

Guest

@milewap Srediolo se. Posle updejta radi lepo.

milewap likes this.