Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

LinuxMint Mint 12 KDE rc utisci

Discussion in 'Debian, LinuxMint, Ubuntu' started by Commander, 16.01.2012.

1. korisnik02

Korisnik

Nakon par dana rada na KDE okruženju shvatio sam da ipak nije za mene, meni se ne sviđa. Nije loš, mogao bih da se naviknem ali lepota linuxa je u izboru i ja biram gnome. ;)

2. Commander

Staff Member

Okruženje:
    Gnome 3
    Sistem:
    Debian
    I meni isto KDE ne leži, nikad i nije, al nikad ne reci nikad ;)

Mada ja sada ne znam šta ću od kada su mi ukinuli Gnome 2, trčim ko muva bez glave ne znam šta da koristim :)

Collapse Signature Expand Signature
  3. korisnik02

Korisnik

Kao što vidiš po ovim raznim instalacijama koje radim u zadnjih par dana, ni ja ne mogu da se odlučim ;)

4. Commander

Staff Member

Okruženje:
    Gnome 3
    Sistem:
    Debian
    Jel uspeo neko da potera realtek r8168-8.027.00 driver u Mint KDE RC... na 2.6.X radi OK ali na 3.0.X neće ni da pisne, tj neće da se kompajlira... ;)

Na Gnome se troši iz prve, 1/1 ide kompajliranje brže kompajlira nego što ja uspevam da pročitam dok na KDE samo izbaci "Clear Error stop" i ćao zdravo. Vidim na Fedori se pojavljuje isti problem kao i na Debianu... i to sa istom karticom sa 3.0.x kernel verzijom.

5. VlaK

Korisnik

Sistem:
    Ostalo
    Primetio sam da mi ne radi startovanje programa grub customizer preko ikone. Lepo kliknem na nju i izađe onaj prozor gde traži password i kada je odkucam ništa. Kada ga pokrećem iz terminala (gksu grub-customizer) sve radi. Pored toga ne radi mi Software Manager, ali mi se Synaptic nije ni jednom srušio. Vlasničke Ati drajvere neće da instalira. Radi nešto radi i onda javi da je došlo do neke greške. Šta još? Da VLC ima očaj zvuk dok mu ne prebacim Output module na ALSA. Sve nešto škripi i skiči. Valjda će se to srediti do izlaska konačne verzije, pošto mi se ovaj KMint mnogo dopada.
    EDIT: sada sam video ovu temu pa ono sa grub customizer-om pada u vodu.http://forum.mint-srbija.com/aplikacije/uredivanje-grub2-kroz-graficko-sucelje/

6. korisnik01

Korisnik

Ovo će da reši zvuk u VLC-u

Code:
    echo "autospawn = no" > ~/.pulse/client.conf ; pulseaudio --kill
    Što se tiče Software Manager-a, koristi Muon.
    A ja sam nešto zavoleo SMPlayer. Sad ga koristim više nego VLC ;)

7. VlaK

Korisnik

Sistem:
    Ostalo
    offtopic
    Ja se dvoumim već duže vreme između VLC-a i UMPlayer-a. UM mi je lepši ali mi VLC ima više mogućnosti. Malo koristim jedan, malo drugi. nikako da nađem adekvatnu zamenu za KMPlayer.
    edit: A Muon sam instalirao po tvojoj preporuci u drugoj temi i super je.

8. acinic

Korisnik

Probao sam kao Live varijantu. Extra je, radi lepo. Pravo desktop okruzenje. Pocetnicima bih pre preporucio KDE. Mada ja licno sam navikao na Gnome. Tako da cu se tesko odluciti na promenu. Ustvari ne verujem da cu preci na KDE. ;)