Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Perzistencija

Discussion in 'Programiranje' started by Ivang82, 25.05.2019.

1. Ivang82

Korisnik

Okruženje:
    Ostalo
    Sistem:
    Ostalo
    Screenshot (9).png Pozdrav,Ako moze mala pomoc oko metode za update,ne mogu nikako da napravim logiku da ako korisnik ne zeli da promeni vrednost za neku kolonu u bazi podataka da onda ostane stara vrednost a ne da mi postavi null ili 0.U pitanju je prezisencija iz Jave u mysql bazu.Evo kako glasi zadatak:
    U jednom informacionom sistemu potrebno je čuvati podatke o zaposlenima. Podaci koje je potrebno čuvati su: ime, broj godina, adresa i visina dohotka.

Potrebno je modelovati ovaj problem korišćenjem Java objektnog sistema i realizovati perzistenciju korišćenjem MySQL baze podataka.

Potrebno je omogućiti snimanje, čitanje, izmenu i brisanje podataka o zaposlenima. Neophodno je da aplikacija ima sledeće funkcionalnosti:

• prikaz svih zaposlenih iz baze;
    • prikaz samo određenih zaposlenih iz baze po nekom od kriterijuma koji nije ID (npr. po imenu, broju godina, adresi ili visini dohotka);
    • izmena podataka o zaposlenom na osnovu ID-a;
    • brisanje zaposlenog na osnovu ID-a;
    • unos novog zaposlenog u bazu.
    Odradio sam sve osim metode za update.A update sam radio preko metode na osnovu koje dolazim do id-ja za workera za koji radim update.Postavio sam i odgovor profe na mooje pitanje kako da odradim logiku za update.
    Screenshot (8).png

Attached Files:

2. Commander

Staff Member

Okruženje:
    Gnome 3
    Sistem:
    Debian
    Pa čini mi se da ti je asistent odgovorio.

Collapse Signature Expand Signature
  3. Branimir Maksimovic

Korisnik

Okruženje:
    Gnome 3
    Sistem:
    Manjaro
    Osim onoga sto je asistent rekao, postoji i treca opcija, tako da pravis dinamicki update string u zavisnosti koje se vrednosti menjaju.