Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

LinuxMint Problem sa kompajliranjem kernela u LMDE

Discussion in 'Debian, LinuxMint, Ubuntu' started by korisnik02, 21.01.2012.

1. korisnik02

Korisnik

[quote author=dragan99 link=topic=34.msg495#msg495 date=1327525997]
    @stereo_advance

Воле бих да сам прочитао да си успео са компајлирањем на тој машини и да сазнам у чему је био проблем.
    [/quote]

E to isto bih i ja voleo, za 2-3 dana se vraćam na lmde pa ću tada pokušati ponovo. Mislim da je neka brljotina kod mene u sistemu ili pak u opcijama koje sam isključio kad sam kucao
    Code:
    make xconfig
    Pročešljaću uskoro ponovo pa se javljam

2. korisnik02

Korisnik

Vidim da Kmamuz i ja koristimo isti način za kompajliranje kernela, evo ja sam sinoć odradio kod mene i sve je prošlo svojim normalnim tokom. Samo da napomenem da više nisam na mint debian već na mint 12.
    Očigledno je da mint debian ima nešto drugačiji način za kompajliranje kernela i pored pretraživanja neta na sve strane nisam našao ni jedno uputstvo koje radi. Za sada sam se sklonio od mint debian i ostajem na čistom mintu do daljnjeg.

Neću staviti da je tema rešena jer se može naći neko ko koristi mint debian pa da napiše konkretno šta se razlikuje u kompajliranju za mint debian i čist mint.