Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Debian Problem sa snalazenjem u Debian-u

Discussion in 'Debian, LinuxMint, Ubuntu' started by ubuntuser, 27.08.2014.

1. ubuntuser

Korisnik

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    Za razliku od Debian Jessie Lxde, koji je odbijao da se instalira, Debian Jessie sa Mate okruženjem se lagano instalira... Netinstall iso, sve prošlo kako treba...Mate okruženje sam koristio na Linux Mint-u, LM14 i LM15 i ovde na Debian-u Mate mi je malo drugačiji... Neka podešavanja nisu dostupna preko GUI-a već mora da se menja dconf... Sa druge strane, mislim da je u LM Mate po default-u instaliram compositing dok kod Debian-a to nije slučaj, što mi se sviđa... Ljudima kojima treba mogu da ga instaliraju... Tako sam ja probao compton, u Jessie je dostupan, ok radi...:D

Ima neke sitne bubice na samom početku, npr caja ne može da se pokrene sa Docky-ja dok se pokreće normalno iz menija, LibreOffice ima onu čudnu, čudnu temu (ala win95), probao da instaliram sve one teme, Libre i dalje ostaje sa tom temom... Sve su to sitnice, koje ću vrv srediti, samo nisam imao vremena do sada, malopre sam instalirao...:D

2. Filip

Korisnik

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    TRIOS
    LXDE je i dalje van funkcije. Izgleda da je lxsession problem... :)

Collapse Signature Expand Signature
  3. ubuntuser

Korisnik

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    @Ćofi Potvrđujem da je van funkcije, pre par sati ponovo probao da instaliram... Opet dobio samo kantu (trash)... Mislim na desktopu...:D

4. Filip

Korisnik

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    TRIOS
  5. Filip

Korisnik

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    TRIOS
    Yep, sve na mestu:

deb-lxde.png

Džesi sa lxpanel i lxde-common rebildanim paketima iz Sid-a. :)

6. dogriz

Korisnik

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    Debian
    Pre nekoliko dana instalirao sam sve ponuđene DE iz Jessie beta installera na VM i malo ih upoređivao. U najkraćim crtama zapažanje mi je ovakvo:
    - KDE - suviše kabast, ne dopada mi se navigacija i organizacija menija
    - Gnome 3.x (isto mislim i o Ubuntu-ovom Unity) - nije za desktop PC, više je za touch platforme
    - Mate - za Gnome 2 nostalgičare (iako mislim da je Gnome 2 bio mnogo bolji)
    - Cinnamon - prilično mi se dopao ovaj DE, više od svih ovih gore navedenih i predviđam mu svetlu budućnost za prosečne desktop korisnike kad se još malo ispegla
    - Xfce - moj trenutni izbor (već duže vreme, a mislim da će tako ostati i dalje)
    - Lxde - nekako suviše "light"

Što se tiče Display Managera:
    - kdm - ne dopada mi se (bez dodatnog objašnjavanja)
    - gdm3 - vizuelno izgleda odlično i funkcionalan je, dopada mi se (možda jedina mana je što je mnogo "teži" od lightdm što se tiče broja paketa kod instalacije)
    - lightdm - prilično ružan, nema baš neke mogućnosti za kastimizaciju, ali dovoljno funkcionalan i light - uz Xfce moj definitivni izbor.
    - xdm - suviše spartanski
    - ostalo nisam probao, iako bih još ukazao na postojanje slim-a

Kriterijum za ovo poređenje mi je bio na funkcionalnosti sistema za običnog desktop korisnika, bez veće administracije ili tweak-ovanja sistema, naravno, maksimalno subjektivan. :)

Filip and Tanja like this.
  7. muzicar

Korisnik

Okruženje:
    Ostalo
    Sistem:
    Ostalo
    slim + debianspacefun theme (Squeezy nostalgija ^_^), ne treba mi nista vise :D