Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

LinuxMint the adobe flash plugin has crashed u firefoxu

Discussion in 'Debian, LinuxMint, Ubuntu' started by St00, 26.11.2013.

1. St00

Korisnik

pozdrav

zvuci mi kao problem koji je verovatno vec negde resen, ali nisam uspeo jednom, priznajem, brzom pretragom da nadjem

kada pustim neki online radio, konkretno radio tuna ili pustim neki audio mix da mi svira, posle odredjenog vremena muzika stane i dobijem poruku

the adobe flash plugin has crashed

sa opcijom da reloadujem stranicu

koristim firefox 25, mint 15 mate 64 bit

isto mi se desavalo i na mintu 14 i chromiumu ako me dobro sluzi secanje

e sad, ovo mi je prilicno vazno jer pravim zurku u subotu i ne bih voleo da staje muzika (mada ce biti jos 2-3 izvora zvuka :) )
    istom prilikom pozivam bilo koga da se prikljuci zurci, nek donese nesto alkohola (treba sve to napojiti) i ludilo :)

2. klod

Korisnik

Sistem:
    Arch
    Pa ako je samo do puštanja muzike, sigurno možeš da nađeš slobodni softver za tu namenu...

Collapse Signature Expand Signature
  3. St00

Korisnik

mislis da preko nekog softvera streamujem muziku s neta i da se tada nece desavati ovo

4. klod

Korisnik

Sistem:
    Arch
    Pazi, ja mislim da možeš VLC-om da strimuješ snimke sa jutjuba. Ako može sa videom, ne znam što ne bi moglo sa audiom :D
    Ne znam kako funkcioniše taj sajt na kom hoćeš da slušaš radio, ali dobra je šansa da može bez fleša :)

5. St00

Korisnik

ima jedna zackoljica
    sajt je tolko dobar da je greota ne iskoristiti preglednost i sl. koju pruza

sto se tice ovog, moguce da bi mi shockwave plugin sredio stvar, ali cekam da vidim sta ce reci drugari sa slicnim problemom. kao i to kako da lepo i cisto umesto adoba ubacim shockwave, da li na celom sistemu ili samo firefoxu ili kako to vec ide

6. klod

Korisnik

Sistem:
    Arch
    Kako to misliš shockwave umesto adoba? Ako pričaš o fleš plejeru, to je jedan isti fleš plejer. Tja, ne znam šta da ti rečem, verovatno će neko od iskusnijih ovde moći da ti pomogne. I daj bar okači sajt o kome je reč :D

7. St00

Korisnik

napisao sa, radio tuna

8. 0n3tw0

Korisnik

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    TRIOS
    izgleda da ne moze u vlc. site nema-ne dozvoljava preuzimanje direktnog link-a da moze da se kopira i ubaci u player. verujem da bi jedino resenje bilo uz pomoc 'inspect element' i onda da se kopa link, ali pretpostavljam da to nije elegantno resenje.

koju stanicu ces pustati? jednu ili nekoliko i koje su to?

9. St00

Korisnik

ne znam tacno

neki drum bass step itd...

ili druga varijanata. nasao sam sajt house-mixes
    odatle mozda moze da se streamuje

10. 0n3tw0

Korisnik

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    TRIOS
    pazi, alternativa ti je da direktno uvezes link u vlc. onda sve zavisi od veze interneta da li ce da pukne ili je stabilna. nikakakv flash ne moze da te zezne u tom slucaju. sto ce reci.. najbolje bi bilo da smislis tacno koje stanice ces da pustas i da napises ovde tacno kako se zovu. onda da se potrudimo da ti nabavimo link-ove.

edit:

vidim da mnoge stanice imaju direktan link prema svom sajtu. to mnogo olaksava proces kopanja.

11. becho2150

Korisnik

Sistem:
    Debian
    jednostavno koristi wireshark ili url helper u windowsu za skidanje linkova bilo tv ili radio

12. St00

Korisnik

je l postoji resenje da adobe flash player zamenim iced tea playerom ili tako nesto. na to sam mislio kada sam na pocetku rekao shockwave...
    secam se da sam to nekad radio, pa me zanima je l to ok i kako to pedantno da odradim