Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Uputstvo Wirelles REŠENJA

Discussion in 'Debian, LinuxMint, Ubuntu' started by deno, 05.08.2012.

1. deno

Korisnik

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    2 Najcesca wirelles problema na mintu:

1.nestanak wirelles kartice koja je bila prepoznata prvi put(ovaj problem je prisutan in na ubuntu,sa njim sam se susretao)

2.problem nemogucnost surfanja i ako smo se uredno povezali preko terminala -pppoe (davno sam otvorio temu za ovaj problem,i nisam dobio rešenje,ovo mi je novi račun stari sam izgubio)

Problem 1 - rešenje : u terminalu stavi kod: sudo gedit /etc/NetworkManager/NetworkManager.conf

kada otvoriš ovaj file, izbrisi false i stavi na true,tj. managed=true i idi na save

Napomena:
    gedit je textualni editor, mozda kod vas je drugi textualni editor pa nece moci da otvori, pogledajte u pomagalima koji vam je textualni editor, npr l[background=rgb(239, 239, 239)]eafpad, samo umjesto gedit stavite [/background] l[background=rgb(239, 239, 239)]eafpad :)[/background]

Problem 2- rešenje: je program graphic pppoe, znači sa nim se pravi pppoe ne vise preko terminala, program je jednostavan za korištenje,i kada se konektuje sa njim otici na hide,ako se zatvori program prekida se konekcija, možete ga preuzeti na adresi

u slučaju da je nedostupan program skini ovdje

Molio bi administratore da istaknu ovu temu

Pozdrav

p.s. linux 13 xfce je beton :) :) :) :)

2. Commander

Staff Member

Okruženje:
    Gnome 3
    Sistem:
    Debian
    A u vezi sa čim je ovaj problem ti si imao problem ili? :)

Collapse Signature Expand Signature
  3. deno

Korisnik

Okruženje:
    Cinnamon
    Sistem:
    Mint
    Da i ja sam ova dva problema, a i vecina ima ovaj problem na mint-u, ubuntu.
    Na ubuntu je problem prvi, a na mint i prvi i drugi, moram pohvaliti mint stabbilan je.
    Ranije sam otvorio temu za mint u vezi wirelles problema, to je bio problem broj 2, kojeg sam riješio sa gore spomenutim programom.
    Šteta što ovaj program ne dolazi sa mint distribucijom, program je odličan, jednostavan, ocjena 5.

4. chowyunfat

Korisnik

imam problem sa iznenadnim nestankom wirelessa, wlan0 prosto nestade... probao sam ponudjenje resenje ali mrka kapa :connie_crazyperson: