Dobrodošli na FOSS Srbija

Free and Opensource Srbija je skup entuzijasta i ljubitelja slobodnog i otvorenog koda. Cilj nam je okupiti sve istomišljenike na jednom mestu i stvoriti najveći globalni OpenSource projekat u Srbiji i šire!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Ubuntu Zajednica se ukrupnila :)

Discussion in 'Debian, LinuxMint, Ubuntu' started by Mingo, 01.04.2018.

1. Mingo

Guest

2. Dragan

Staff Member

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    TRIOS
    Redom po važnosti, od najmanje važnog do najvažnijeg:
    1) Da li iko iole ozbiljan prati DW?
    2) Da li iko... ako čak kojim slučajem zaluta na taj korumpirani sajt...obraća pažnju na rangiranje?
    3) Da li iko, ako čak i obrati pažnju na rangiranje, veruje u te podatke?

Ova 3 pitanja su retorička, ne mora niko da odgovori :D

4) Posebno pitanje za @Mingo :
    Da li si uopšte svestan koji period/godinu obuhvata generički link koji si ^ postavio, i da li znaš o čemu pričaš?
    Npr..kod mene izbacuje rezultat za 2002 koji bi otprilike odgovarao tvojoj tvrdnji ko je prvi?
    Da li si probao da u polju za izbor perioda (Data span) izabereš na primer "Trending past 12 months", pa tek onda da ponosno napišeš "Pogledajte ko je prvi" ?
    Ni ti ne moraš da odgovoriš na pitanje, odgovor se nameće sam po sebi :D

Screenshot - 04012018 - 09:12:54 PM.png Screenshot - 04012018 - 09:20:57 PM.png

Jocix likes this.
  3. Mingo

Guest

To je poslednji podatak, čini mi se, još nije prošlo 6 meseci pa ne može da se tako gleda, mislim da je prošlo neki dan a to nema u spisku - pogledajte rang listu za prethodnih 5 dana - nema, bar sam tako ja shvatio, inače ne bih razumeo zašto je ovaj sajt sad na home page kao glavni link stavio ovu skalameriju Ubuntu + derivates ili kak već. Ja mislim da su juče to promenili i uklonili ostale ubuntu distre, mada možda je Dragan u pravu.

Inače, ja sam ozbiljan i pratim taj ranking - zašto, jer u mnogome govori o popularnosti, moraš nečemu da se vodiš a gde je popularnost tu se predpostavlja da je kvalitet bar zadovoljavajući... ajde da vidimo da prođe neki dan mozda ce se nesto promeniti. Nikad po defaltu nije prikazivalo 2002 godinu i ako u selectbox piše ta godina.

4. Dragan

Staff Member

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    TRIOS
    Nadam se da je bar tebi jasno šta si hteo da kažeš u ovom gore citiranom delu...meni i pored najbolje volje ne uspeva :D

Usput, zilion puta je već ponovljeno...za tričavih 200-250 U$D može svaka budala da se upiše na tu rang listu, a za nekoliko hiljada istih tih jedinica i uz dovoljno inicijalne galame, garantujem da bih TRIOS npr mogao da uguram u gornju polovinu liste, i to za vrlo kratko vreme. Naravno, ne pada mi na pamet da bacam pare na nešto što ničemu ne služi, osim možda onima koji žive od iste te galame...finansijski ili psihološki, svejedno :D

5. Mingo

Guest

Naravno da sam razumeo draganić :) Podatak je tek unet i nema istoriju da bi se prikazala, razumeš, ali za 6 dana moći će da se vidi u onoj opciji "Last 7 days".

6. Dragan

Staff Member

Okruženje:
    XFCE
    Sistem:
    TRIOS
    Axa...znači ti si video podatak za Ubuntu, koji više niko od nas ne može da vidi, dok ne prođe još 6 dana?
    Zanimljivo, moram priznati..izgleda da nešto/neko gadno baguje...ili DW ili ti, trećeg nema... :D
    Screenshot - 04012018 - 10:24:37 PM.png

marecare and Miki like this.
  7. Mikulino

Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Mint
    Moram da kažem da sajt koji zarađuje kao DW izgleda jeftino i zastarelo, što je najgore, je to što nema mobile izgled na mobilnim telefonima ko većina ozbiljnih sajtova

@Dragan
    foss.rs izgled je pregledan i lak za korišćenje dokle DW čak i ne mogu da nađem search bar od pretrpanih stvari na mobilnim

PS Da ovo nije prvoaprilska šala

Collapse Signature Expand Signature
  8. Mingo

Guest

Mozda, njihova šala :)

9. muzicar

Korisnik

Okruženje:
    Ostalo
    Sistem:
    Ostalo
    Ako tako gledamo i Rasta i Karleusa su popularni, ali kvalitet muzike koju izvode je ne daj ti Boze. Npr. taj Ubuntu je po tebi na prvoj poziciji kvalitetan, a Gentoo koji je mnogo bolja i stabilnija distirbucija se nalazi na 42-om mestu. Jednostavno taj sistem nije "user friendly" i samim tim nije popoluran i kvalitetan. Tako ispada po tvom pisanju. A u stvarnosti prica je mnogo drugacija.

10. Mingo

Guest

Izgleda da im je sajt imao neki bug, sad ono što sam video - ne vidi se. Standardno je sve. Mislio sam da je ubuntu ekipa rešila ponovo da se udruži. Moja greška - sorry :)

11. Commander

Staff Member

Okruženje:
    Gnome 3
    Sistem:
    Debian
    Meni izbacuje ovakav rezultat, malopre sam proverio...

DistroWatch com  Put the fun back into computing  Use Linux  BSD .png

Collapse Signature Expand Signature
  12. Mingo

Guest

Снимак екрана из „2018-04-02 19-34-28“.png

Pa da, to je to... Uskoro izlazi 18.04 pa su navalili :) Mozda se i održe.

13. Miki

Saradnik Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Debian
    Ljudi kako ne shvatate da je to prvoaprilska sala, svake godine na prvi april bude ubuntu + editions.

Jocix, Dragan and Mingo like this.
  14. Mingo

Guest

Pa i nije im neka šala, samo me sekiraju :D

15. Miki

Saradnik Korisnik

Okruženje:
    Mate
    Sistem:
    Debian
    @Mingo Lepo je to kad se svake godine primi po neko :D

Jocix likes this.